מה עומד מאחורי אתרי האינטרנט?

מה עומד מאחורי אתרי האינטרנט?

פילוסופיית הגלישה ברשת

לרשת האינטרנט קיום ופילוסופיית גלישה משלה. את הדברים הללו חשוב שכל בעל אתר יבין ויפנים.

קשה להפריז בהשפעה העצומה שיש לגלישה באינטרנט על האנושות כולה. רשת האינטרנט בצורתה הנוכחית הביאה לכדי מימוש את הרעיונות של דמוקרטיה, שוויון, חופש ובחירה. עם זאת, דווקא הפיתוח המואץ של רשת האינטרנט על שלל האתרים והמידע יצרו בעיה – כל בעל אתר, בין אם אדם פרטי ובין אם עסק או ארגון, הוא אחד מני רבים. קשה מאוד ללכוד את תשומת ליבו של קהל היעד ויותר קשה מכך זו המשימה להשאיר אותו באתר ליותר משניות ספורות. קשה, אמרנו, אבל לא בלתי אפשרי.

ליצור עניין ולבלוט

לפני שנפרוט את הפילוסופיה של הגלישה ברשת למושגים פרטניים, ראוי להבין על מה מדובר באופן כללי, במבט על. בגלל השפע של האתרים הזמינים כיום, בכל נושא ובכל עניין, בעניינים וולונטריים ובאתרים מסחריים, באתרים פרטיים וגם באלה הציבוריים, יש הרבה מאוד אתרים שלמעשה איש אינו מגלה בהם עניין. תוך כדי עיצוב האתר ובנייתו או תוך כדי שיפור אתר קיים, חשוב מאוד לדעת כיצד ליצור עניין ולבלוט בשטח.

מידע, שפה ונגישות

פילוסופיית הגלישה ברשת כפי שאנו רואים אותה מבוססת על כללי יסוד שהם – מידע, שפה ונגישות.

  • מידע – אתר שרוצה להשאיר אצלו את הגולשים ליותר מאשר שניות ספורות חייב להציע להם מידע רב ערך. אתר שלא מספק להם מידע מתאים יזנח עד מהרה.
  • שפה – אתר שרוצה להצליח חייב לדבר לגולש בשפה שלו. לכן, חשוב מאוד להחליט מראש מיהו קהל היעד הפוטנציאלי. כך, ניתן לבחור בשפה הנכונה שיוצרת רושם רציני, אמין, אטרקטיבי ובגובה העיניים.
  • נגישות – למידע ולשפה לא יהיה ערך רב אם הנגישות של האתר תהיה לוקה בחסר. לכן, חשוב מאוד להשקיע וליצור ממשק משתמש ידידותי ומקצועי.

פשטות, אלגנטיות, ייצוגיות

מאפיינים נוספים של אתרים מוצלחים יתבססו על פשטות, אלגנטיות וייצוגיות.

  • פשטות – ממשק המשתמש והאתר בכללותו חייבים להיות פשוטים ככל שניתן. הפשטות הינה במובן של נוחות גלישה, אחידות ונראות.
  • אלגנטיות – אתר טוב לא חייב להיות עמוס מדי בפרטים או בעל אלמנטים וויזואליים מגוונים מדי. למעשה, עדיף להשקיע בעיצוב פחות מתוחכם ויותר אלגנטי.
  • ייצוגיות – שפת האתר, עיצובו ותכניו חייבים לבוא בהלימה עם בעלי האתר והמסרים שהם רוצים להעביר. אתר ייצוגי יהיה כזה שמעביר את המסר שבעליו רוצים להיות מזוהים איתו לא רק ברשת אלא גם מחוצה לה.
Picture of אליסף צור

אליסף צור

היי, אני אליסף ואני מנהל את תחום העיצוב, מיתוג, ובניית האתרים בסטודיו צור. כחלק מהתפקיד שלי אני מאפיין ומנתח את אופי הפרויקט, המוצר והשירות, מתאים צבעים ועיצובים, ויוצאים לדרך המופלאה של בחירת פלטת צבעים, בניית אתר, לוגו, דפי נחיתה וכל המתבקש מסביב.

אהבתי! אשמח שתחזרו אלי להצעת מחיר

הצעת מחיר

צריכים הצעת מחיר לפרויקט משלכם? אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם הכי מהר שאפשר!

בודק...