מדוע חשוב להשקיע בעיצוב אתר?

מדוע חשוב להשקיע בעיצוב אתר?

בעולם הדיגיטלי של ימינו, אי אפשר להיכנס למודעות הציבורית בלי לתחזק אתר אינטרנט פעיל. עם זאת, אין די להעלות אתר לאוויר בכדי להיות רלוונטי. לא פחות חשוב ואולי אפילו חשוב יותר זה להשקיע בעיצוב האתר בכדי להשיג כמה מטרות חשובות. כדאי לציין שעיצובו של אתר אינטרנט חשוב כיום לא רק עבור חברות וגופים מסחריים. גם אתרים של גופים ללא מטרות רווח ואתרים פרטיים צריכים להיות מעוצבים בצורה נכונה ומושקעת.

גולשים ונשארים

מחקרים אודות אתרי אינטרנט, גולשים ותעבורה באתרים מספרים שמרבית האתרים שהגולש הממוצע נתקל בהם ננטשים לאחר שניות ספורות – מעבר לאתר אחר קל יותר ביחס להעברת ערוץ בטלוויזיה, שכן רשת האינטרנט נחשבת לאינטראקטיבית יותר והגולש של ימינו נחשב למתוחכם ומהיר ואפילו תזזיתי.

עיצוב אתר אינטרנט, אם כן, נועד בשלב הראשון להיות כזה שימשוך את הגולש, שיעורר את סקרנותו ויאיץ בו לחקור את האתר ואת תכניו לעומק. אתר שאינו מעוצב באופן המושך את העין ושלא מעורר סקרנות יהפוך מהר מאוד לבלתי רלוונטי.

ממשק נוח לחוויית משתמש

גם אתר שמעוצב באופן מעורר סקרנות וכזה שמעורר את הגולש לחקור את תכניו – עדיין רחוק מלהיות מושלם. עיצוב נכון של אתר בשלב זה חייב להתייחס לחוויית המשתמש או במילים אחרות – לחוויית הגולש.

מרבית האתרים מעוניינים שהגולש יבצע בהם פעולות שונות כגון מעבר בין דפי תוכן שונים, כתיבת תגובה, השארת פרטים, בקשה למידע נוסף. על מנת להגיע לכל אחת מהמטרות הללו האתר חייב להיות מעוצב נכון, עם ממשק משתמש ראוי לשמו, עם סדר נכון ונוח למעבר בין קטגוריות שונות ובין תכנים שונים, עם עיצוב ברור למשתמש וכזה שיהיה אינטואיטיבי. היבט זה שנראה פשוט מאוד על הנייר מצריך עבודה לא מעטה של אפיון, סידור תמונות, תכנון הלוגו, כותרות, שוליים וכדומה.

עיצוב ומיתוג

לאחר שמקבלים אתר מעוצב היטב, כזה שגם מעורר את סקרנותו של הגולש, כזה שגם מבטיח חוויית גלישה איכותית ונוחה ושהמעבר בין התכנים השונים שבו קל, פשוט ונוח, יש לעבור לשלב הבא. שלב זה מתייחס לעיצוב האתר באופן התואם את המיתוג של הלקוח או כזה שמעביר את המסר הכללי שעמו בעל האתר רוצה להיות מזוהה.

אתר של יבואן מכוניות יוקרה, למשל, ישאף שהאתר שלו יקרין איכות ושיהיה תואם את רוח המותג ואת הסגנון של הלוגו. אתר של מוצרי תינוקות, מאידך, ישאף לעיצוב רך ואינטימי, משפחתי או אימהי ולא מתנשא או מתוחכם מדי.

Picture of אליסף צור

אליסף צור

היי, אני אליסף ואני מנהל את תחום העיצוב, מיתוג, ובניית האתרים בסטודיו צור. כחלק מהתפקיד שלי אני מאפיין ומנתח את אופי הפרויקט, המוצר והשירות, מתאים צבעים ועיצובים, ויוצאים לדרך המופלאה של בחירת פלטת צבעים, בניית אתר, לוגו, דפי נחיתה וכל המתבקש מסביב.

אהבתי! אשמח שתחזרו אלי להצעת מחיר

הצעת מחיר

צריכים הצעת מחיר לפרויקט משלכם? אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם הכי מהר שאפשר!

בודק...