טעויות של מתחילים!

טעויות של מתחילים!

כל הטעויות שצריך להמנע מהם לפני שבונים אתר חדש!

בשעה טובה, החלטתם ליישר קו עם המאה ה-21 ולפתוח, סוף סוף, אתר אינטרנט. לאחר לא מעט מאמצים, האתר עומד לצאת לאוויר העולם, ואתם, כמובן, תולים בו לא מעט ציפיות. הנקודה החשובה היא שעליכם להקפיד על מספר דברים חשובים כדי שהמשימה תעבור בהצלחה המלאה. אז מהן הטעויות שחשוב מאד להימנע מהן טרם עליית האתר לאוויר? ואיך בכלל עושים את זה נכון?

טעות ראשונה: אתר שלא מגדיר את צרכי הגולש

אתר אינטרנט מהווה כיום עולם ומלואו. זאת ועוד, כל אחד מעמודי האתר צריך, פשוטו כמשמעו, להציג סיפור ולעודד פעולה אקטיבית מסוימת של הכותב. המטרה שלכם בתור מקימי האתר, לכן, צריכה להיות אחת: לוודא שבכל אזור ואזור באתר מבין הגולש מהן הציפיות ממנו, או לחילופין מה הוא אמור לעשות. באם ישנה הנעה לפעולה (Call to Action), היא חייבת להיות מושכת, ברורה וחד משמעית. גם ממשק משתמש (User Interface) נוח יכול לתרום במידה ניכרת לחווית הגולש.

טעות שנייה: היצמדות לתבניות

תבניות (Templates) נראות כמו דבר נפלא. לכאורה, הן מאפשרות להקים אתר במבנה מוכר או קבוע, פחות או יותר, מה שמקטין את המאמצים של אלה שחולשים על המשימה. אבל, וזה אבל גדול מאד, המציאות מראה שלא מעט תבניות אינן מותאמות בכלל לעברית, מה שעלול להביא לאי אילו טעויות: טקסט המוצמד לשמאל, למשל. את התבנית חשוב לשנות כך שתתאים לגולשים הישראלים, מה שניתן להגדיר כ"גיור".

דגש חשוב נוסף הוא על הענקת "טוויסט" מסוים בעיצוב, שבכוחו להבליט את האתר אל מול אחרים שבוודאי נמצאים בשדה המשחק.

טעות שלישית: תוכן וקישורים בעייתיים

אתר אינטרנט הוא אחד מכרטיסי הביקור המובהקים שלכם. לכן, כל טעות בו עלולה לפגוע הן בחווית הגולש והן בתדמית הגורם שעומד מאחורי האתר. שגיאות כתיב, טעויות הקלדה והגהה לא נכונה הם מהאויבים הגדולים של האתר, וחשוב לבצע בדיקות רבות כדי לוודא שהם לא שם.

בדיקה חיונית נוספת שרבים לא מקפידים עליה נוגעת לקישורים הנמצאים באתר. לעיתים, הקישורים לעמודים אחרים, הן בפנים האתר והן מחוצה לו, הם פגומים, או לכל הפחות לא מביאים למקום אליו הם אמורים להביא. גם כאן, חשוב לעבור קישור קישור ולוודא כי לכך התכוון המשורר, או במקרה הזה בונה האתר.

טעות רביעית: איפה התמונות?

עם כל הכבוד לתוכן האתר, ברוב המקרים הוא לא מספיק. תמונות וסרטונים, במקרה הזה, שווים הרבה יותר מאלף מילים, כך שכאשר הם מובאים לצד הטקסט נוצר כאן שלם הגדול מסך החלקים שלו. כלי העזר האלה מסייעים לגולשים להתעמק בתוכן האתר או בדברים שהוא מציע, מקלים על השיטוט בו ומקלים על העין. גלישה, אחרי הכול, היא פעולה ויזואלית במהותה, וחבל לא לנצל את הכלים המגוונים שמציע האינטרנט לשם כך.

טעות חמישית: מנוחה על זרי הדפנה

גם אם סימנתם "וי" על כל אחת מהסוגיות שהובאו מעלה, העבודה שלכם ממש לא הסתיימה. אתם צריכים לתת דגש, כל העת, על קידום האתר במנועי החיפוש, בעיקר בצורה האורגנית שלו (SEO – Search Engine Optimization). למעשה, גם תכנון האתר צריך לקחת בחשבון את ההופעה שלו במנועי החיפוש, עם מגוון פעולות שתכליתן יצירת ההתאמה הזו. לדוגמא, שימוש בתגיות (Tags) רלוונטיות.

הימנעות מכל הטעויות האלה תבטיח לכם אתר מושקע, מעוצב היטב וכזה שימשוך אליו לא מעט גולשים, בהווה ובעתיד גם יחד.

Picture of אליסף צור

אליסף צור

היי, אני אליסף ואני מנהל את תחום העיצוב, מיתוג, ובניית האתרים בסטודיו צור. כחלק מהתפקיד שלי אני מאפיין ומנתח את אופי הפרויקט, המוצר והשירות, מתאים צבעים ועיצובים, ויוצאים לדרך המופלאה של בחירת פלטת צבעים, בניית אתר, לוגו, דפי נחיתה וכל המתבקש מסביב.

אהבתי! אשמח שתחזרו אלי להצעת מחיר

הצעת מחיר

צריכים הצעת מחיר לפרויקט משלכם? אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם הכי מהר שאפשר!

בודק...