חנויות וירטואליות מותאמות!

חנות וירטואלית היא למעשה אתר אינטרנט המאפשר לבצע רכישות און ליין של מוצרים או שירותים. חנויות וירטואליות נמצאות בשימוש נרחב בקרב עסקים קטנים כגדולים כאחד בזכות היכולת שלהן לחסוך בעלויות האחזקה ולמעשה לבצע אוטומטיזציה של תהליך המכירה. ישנם אף עסקים שרוב הפעילות שלהם מתבצעת באינטרנט ואין להן כלל סניפים, אלא מחסן מרכזי ממנו הן שולחות את המוצרים.

החנויות השונות נבדלות זו מזו במספר התכונות שהן מציעות, כאשר לרוב מנסים להתאים את התכונות של כל חנות לגודל העסק ועל סמך זאת לקבוע את עלות הקמת החנות.

התשלום על החנות יכול להיות חד פעמי ואז החנות נמצאת בבעלותו המלאה של הלקוח, והיא יכולה להיות על בסיס שכירות, אז הלקוח משלם כל חודש סכום קטן יחסית.

 

החנויות הוירטואליות

מה הם האפשרויות והתכונות הנדרשות?

6. ייבוא של רשימת מוצרים מקבצי אקסל

מספר המוצרים שניתן למכור בחנות.

7. אפשרות למתן חוות דעת ודירוג מוצרים

ניהול מבצעים וקופונים לזמן מוגבל או לאוכלוסיות מסוימות.

8. עיצוב מותאם אישית 

חנויות רבות מגיעות עם עיצובים סטנדרטיים שמקשים על החנות לבלוט בשטח

9. מערכת הנהלת חשבונות

חיבור עם מערכת הנהלת חשבונות להפקת חשבוניות וקבלות בקלות

10. Google Analytics

התאמה לקידום בגוגל ברמת עמוד המוצר וחיבור לשירותים נוספים של גוגל כגון Google Analytics (מערכת לניטור מספר המשתמשים באתר).

1. מספר המוצרים

מספר המוצרים שניתן למכור בחנות.

2. ניהול מצבעים וקופונים

ניהול מבצעים וקופונים לזמן מוגבל או לאוכלוסיות מסוימות.

3. רשימת דיוור ושליחת הודעות

יצירה של רשימות דיוור ושליחת הודעות אוטומטיות לימי הולדת, גולשים שלא ביקרו כבר זמן רב בחנות וכדומה.

4. חנות בין לאומית

התאמת החנות לקהל יעד בין לאומי, המרה אוטומטית של המחירים למטבע המקומי של הלקוח.

5. השוואת מחירים כגון Zap 

חיבורי לאתר השוואת מחירים כגון Zap להגדלת הנראות של החנות.

"מערכת ניהול תוכן" (CMS). מערכת ניהול התוכן היא בעצם גשר המחבר בין קוד האתר לבין המנהל, כך שהוא יכול לערוך את האתר כרצונו מבלי הצורך לגעת אפילו בשורת קוד אחת. עם השנים מערכות ניהול התוכן כגון וורדפרס הולכות ומשתכללות, והיום אפשר לערוך עמודים שלמים באמצעות ממשק דמוי וורד, כולל הוספה של תמונות או קטעי וידאו מאתרים כמו יו-טיוב.

סליקה דרך כרטיס אשראי

זוהי למעשה מערכת סליקה ידנית בה המשתמש שולח את ההזמנה שלו דרך האתר, אבל החיוב עצמו מתבצע מול נציג אנושי שקולט את פרטי התשלום. זוהי השיטה הבטוחה ביותר, אך היא יחסית מסורבלת ולכן היא פחות נפוצה באתרים החדישים והנגישים שאנו בונים ומפתחים כיום.

חיוב ישירות מול בית העסק

סליקה דרך כרטיס אשראי היא סליקה המתבצעת ישירות דרך חברת האשראי של הלקוח. זוהי השיטה הכי נגישה מכיוון שהיא לא דורשת בדרך כלל רישום מוקדם והכרטיס של הלקוח מאומת ישירות דרך המערכת של חברת האשראי כשהמידע עצמו מוצפן דרך פרוטוקול אבטחה מסוג SSL.

איך אני מקבל את הכסף?

כיום רוב האתרים מציעים לפחות שתי שיטות סליקה מתוך אלו על מנת להתאים את עצמן לקהל יעד מגוון ככל הניתן ולא לפספס הזדמנויות מכירה.

עם כל מגוון האפשרויות והתכונות של החנויות הוירטואליות, יש לבחור בחברת בניית אתרים מקצועית אשר תוכל להתאים לכם בדיוק את החנות שאתם צריכים במחיר הנוח לכם. חנות עשירה מדי עלולה להתגלות כמסורבלת ויקרה, בעוד חנות שנראית מפתה במבט ראשון, עשויה להתגלות ככזו שלא תספק לכם את כל מה שאתם צריכים כדי להרוויח...

סליקה דרך הטלפון

סליקה דרך הטלפון מאפשרת ללקוח להתקשר למספר טלפון נייח או נייד ולשלם דרך ספק התקשורת שלו. זוהי השיטה הבטוחה ביותר מכיוון שהיא לא דורשת הזנה של פרטי אשראי, אבל היא בדרך כלל מוגבלת לחיובים נמוכים יחסית (לרוב עד 100 ₪).

סליקה דרך שירותים כגון PayPal

זוהי סליקה דרך שירותי תיווך אשר מאפשרים ללקוח לשלם ב"ארנק וירטואלי" המקושר לכרטיס האשראי, חשבון הבנק שלו או כספים שהופקדו ישירות בחשבון. זוהי השיטה בטוחה מכיוון שהלקוח לא שולח את הפרטים שלו אל השרת של האתר. מרבית המערכות האלו מאפשרות לבצע חיוב חד פעמי גם בלי להירשם לשרות.

דוגמאות לחנויות שבנינו...